The following products have been found matching your search "housing": 17
Or did you mean: hohlwellen | hollow | hohlwelle | hohlwellendrehgeber | hohe | hohlwellengeber | Ex housing
No results were found for the filter!
Ring Encoder LBB | Special feature: | Without bearings, Hollow shaft encoder |
|---|---|
| Housing material: | Aluminium, Stainless steel |
| Interface: | BiSS-C |
| Design: | 50 - 220 mm |
| Resolution: | Up to 22 bits = 4.194.304 steps |
Price on request
Ring Encoder LBBK SIL2/PLd | Special feature: | Without bearings, Hollow shaft encoder |
|---|---|
| Interface: | EtherCAT FSoE, BiSS-C |
| Housing material: | Aluminium, Stainless steel |
| Certification: | SIL2, PLd |
| Design: | 50 - 220 mm |
| Resolution: | Up to 22 bits = 4.194.304 steps |
Price on request
Ring Encoder LBEK SIL2/PLd | Interface: | SSI, EtherCAT FSoE |
|---|---|
| Special feature: | Without bearings, Hollow shaft encoder |
| Housing material: | Aluminium, Stainless steel |
| Certification: | SIL2, PLd |
| Design: | 50 - 220 mm |
| Resolution: | Up to 22 bits = 4.194.304 steps |
Price on request
Ring Encoder LBN SIL2/PLd | Interface: | CANopen |
|---|---|
| Special feature: | Without bearings, Hollow shaft encoder |
| Housing material: | Aluminium, Stainless steel |
| Design: | 50 - 220 mm |
| Resolution: | Up to 22 bits = 4.194.304 steps |
Price on request
PCB Ring Encoder LBB | Interface: | BiSS-C |
|---|---|
| Special feature: | Hollow shaft encoder, PCB solution |
| Resolution: | Up to 22 bits = 4.194.304 steps |
| Housing material: | PCB solution |
| Design: | 75 - 250 mm |
Price on request
PCB Ring Encoder LBN SIL2/PLd | Interface: | CANopen |
|---|---|
| Special feature: | Hollow shaft encoder, PCB solution |
| Resolution: | Up to 22 bits = 4.194.304 steps |
| Housing material: | PCB solution |
| Design: | 75 - 250 mm |
Price on request
PCB Ring Encoder LBE | Interface: | SSI |
|---|---|
| Special feature: | Hollow shaft encoder, PCB solution |
| Resolution: | Up to 22 bits = 4.194.304 steps |
| Housing material: | PCB solution |
| Design: | 75 - 250 mm |
Price on request
PCB Ring Encoder LBEK SIL2/PLd | Interface: | SSI, EtherCAT FSoE |
|---|---|
| Special feature: | Hollow shaft encoder, PCB solution |
| Resolution: | Up to 22 bits = 4.194.304 steps |
| Housing material: | PCB solution |
| Design: | 75 - 250 mm |
Price on request
PCB Ring Encoder LBET SIL2/PLd | Interface: | SSI, PROFIsafe over PROFINET |
|---|---|
| Special feature: | Hollow shaft encoder, PCB solution |
| Resolution: | Up to 22 bits = 4.194.304 steps |
| Housing material: | PCB solution |
| Design: | 75 - 250 mm |
Price on request
PCB Ring Encoder LBBN SIL2/PLd | Interface: | CANopen Safety, BiSS-C |
|---|---|
| Special feature: | Hollow shaft encoder, PCB solution |
| Resolution: | Up to 22 bits = 4.194.304 steps |
| Housing material: | PCB solution |
| Design: | 75 - 250 mm |
Price on request
PCB Ring Encoder LBBT SIL2/PLd | Interface: | PROFIsafe over PROFINET, BiSS-C |
|---|---|
| Special feature: | Hollow shaft encoder, PCB solution |
| Resolution: | Up to 22 bits = 4.194.304 steps |
| Housing material: | PCB solution |
| Design: | 75 - 250 mm |
Price on request