The following products have been found matching your search "housing": 17
No results were found for the filter!
PCB Ring Encoder LBEN SIL2/PLd | Interface: | SSI, CANopen Safety |
|---|---|
| Special feature: | Hollow shaft encoder, PCB solution |
| Resolution: | Up to 22 bits = 4.194.304 steps |
| Housing material: | PCB solution |
| Design: | 75 - 250 mm |
Price on request
PCB Ring Encoder LBBK SIL2/PLd | Interface: | EtherCAT FSoE, BiSS-C |
|---|---|
| Special feature: | Hollow shaft encoder, PCB solution |
| Resolution: | Up to 22 bits = 4.194.304 steps |
| Housing material: | PCB solution |
| Design: | 75 - 250 mm |
Price on request
PCB Ring Encoder LBT SIL2/PLd | Interface: | PROFINET |
|---|---|
| Special feature: | Hollow shaft encoder, PCB solution |
| Resolution: | Up to 22 bits = 4.194.304 steps |
| Housing material: | PCB solution |
| Design: | 75 - 250 mm |
Price on request
PCB Ring Encoder LBK SIL2/PLd | Interface: | EtherCAT |
|---|---|
| Special feature: | Hollow shaft encoder, PCB solution |
| Resolution: | Up to 22 bits = 4.194.304 steps |
| Housing material: | PCB solution |
| Design: | 75 - 250 mm |
Price on request
Bearingless kit encoder TRK42-E | Inkremental or absolute: | Absolute |
|---|---|
| Design: | 42 mm |
| Interface: | EtherCAT FSoE |
| Housing material: | Aluminium, Stainless steel |
| Special feature: | Speed monitoring, CAT 2 |
| Certification: | SIL2, PLd |
| Resolution: | Up to 16 bits = 65,536 steps |
Price on request