No results were found for the filter!
Incremental Encoder FOI58B1211A | Inkremental or absolute: | Incremental |
|---|---|
| Design: | 58 mm |
| Housing material: | Aluminium |
| Special feature: | In stock |
254.74$ *
Incremental Encoder FOI58K1011A | Inkremental or absolute: | Incremental |
|---|---|
| Design: | 58 mm |
| Housing material: | Aluminium |
| Special feature: | In stock |
254.74$ *
Incremental Encoder FOI58S611A | Inkremental or absolute: | Incremental |
|---|---|
| Design: | 58 mm |
| Housing material: | Aluminium |
| Special feature: | In stock |
254.74$ *
Absolute Encoder TRA50-SA360000WSB01 | Inkremental or absolute: | Absolute |
|---|---|
| Single- or Multiturn: | Multiturn |
| Design: | 50 mm |
| Housing material: | Aluminium |
| Interface: | Analogue |
| Special feature: | In stock |
878.40$ *
Absolute Encoder TRN58-KPA**4096*S2V1N01 | Inkremental or absolute: | Absolute |
|---|---|
| Single- or Multiturn: | Multiturn |
| Design: | 58 mm |
| Housing material: | Aluminium |
| Resolution: | Selectable within the technical customisation |
| Interface: | CANopen Safety |
| Special feature: | In stock, SIL2 |
Price on request
Absolute Encoder TRT58-STA**4096S3MT01 | Inkremental or absolute: | Absolute |
|---|---|
| Single- or Multiturn: | Multiturn |
| Design: | 58 mm |
| Housing material: | Aluminium |
| Resolution: | Selectable within the technical customisation, Up to 16 bits = 65,536 steps |
| Measuring range: | 12 bits = 4096 revolutions |
| Certification: | PLd, SIL2 |
| Interface: | PROFIsafe over PROFINET |
| Special feature: | In stock, Position & speed monitoring |
Price on request
Viewed